Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

História a súčastnosť

História budovy Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede (ďalej len „CDR“) siaha až do predvojnového obdobia, v rokoch 1945 - 1948 slúžila ako pľúcne sanatórium, v rokoch 1948 -1951 vojnovým sirotám.

Oficiálne detský domov (ďalej len „DeD“) sídlil v budove od roku 1953 pod vedením p. riaditeľky Alžbety Murányiovej Pertlovej.

V roku 2003 prešiel DeD transformáciou a stal sa DeD rodinného typu. Preorganizovali sa priestory v kmeňovej budove na 2 samostatné byty. Do štruktúry DeD pribudla profesia profesionálnych náhradných rodičov, ktorí vychovávali deti vo svojom domácom prostredí.

V roku 2007 prebehlo zlúčenie s DeD v Šamoríne v ktorom starostlivosť o deti zabezpečovali do roku 2014 dve profesionálne náhradné rodiny.

V roku 2010 prebehlo ďalšie zlúčenie s DeD vo Veľkom Mederi.

Víziou nášho DeD bolo zabezpečiť deťom rodinný život transformáciou DeD. V septembri 2018 sa nám podarilo zabezpečiť 3 rodinné domy v meste Dunajská Streda, kde sa presťahovali všetky deti z budovy vo Veľkom Mederi.

Zmenou legislatívy, prichádza k zmene názvu a k rozšíreniu kompetencií nášho zariadenia. Od 01.01.2019 sme tu pre vás ako Centrum pre deti a rodiny Dunajská Streda. Okrem súdnych rozhodnutí o neodkladnom opatrení, výchovnom opatrení a ústavnej starostlivosti, sa budeme venovať deťom a rodinám terénnou a ambulantnou formou.

 

Kmeňová budova.jpg

 

 

 


 
ÚvodÚvodná stránka